Królestwo wybrało osobne forum

4 stycznia 2015 roku został opublikowany pierwszy post na obecnym forum Królestwa Elderlandu, którym jest w zasadzie wyodrębniony dział na forum Królestwa Dreamlandu. Panujący wówczas w krajach Wspólnoty Korony Ebruzów Marcin III Mikołaj, musiał wywiązać się z postanowień Aktu Komendacji i zapewnić Królestwu Elderlandu przetrwanie i pomoc. Z swoich powinności wywiązał się. Rozpoczęła się wtedy przygoda wspólnego forum dreamlandzko-elderlandzkiego. Wkrótce dobiegnie ona jednak do końca. Potrwać ma najpóźniej do 31 marca 2018 roku – właśnie taki termin Rada Koronna wyznaczyła władzom wykonawczym Królestwa na przeniesienie forum elderlandzkiego w osobne od forum dreamlandzkiego miejsce.

Przyczyny rozwodu

Z całą pewnością każdy ma własną teorię na to, co doprowadziło do podjęcia przez Radę Koronną takiej a nie innej decyzji. Jednak jeśli ktoś nie wie o co poszło, to może skrótowo założyć, że o władzę. I wiele się nie pomyli. Warto ten aspekt jednak rozwinąć. Na szczęście nie trzeba sięgać pamięcią daleko wstecz, gdyż najgorętsze spory pomiędzy państwami współdzielącymi jedno forum zaczęły się w trakcie panowania Króla Alfreda, by następnie być kontynuowanymi za panowania Królowej Karoliny Aleksandry. Paradoksalnie czas wojny domowej w WKE przypada na czas, kiedy oba królestwa posiadają formalnie uregulowany zakres współpracy w przestrzeni informatycznej i infrastrukturalnej.

Zanim do jej uregulowania doszło, głównym wyrzutem osób nie do końca zadowolonych z obecności Królestwa Elderlandu na forum Królestwa Dreamlandu było to, że nasz kraj przyciągał w swoje granice głównie Dreamlandczyków, którzy uzyskiwali obywatelstwa i w jakiś sposób angażowali się w życie naszej społeczności, czego nie mogli lub nie chcieli robić w Królestwie Dreamlandu, bardziej gwarnym, bardziej dynamicznym, ale może także bardziej niebezpiecznym. I właśnie rosnące zagrożenia powodowały dalsze problemy.

Praktycznie od początku renesansu edwardiańskiego aż po dziś dzień Królestwo Dreamlandu jest najeżdżane przez Pawła Zanika i jego coraz to nowe wcielenia. Tak też było wiosną zeszłego roku, gdy Paweł Zanik jako Adamus Flis pustoszył Dreamland, będąc notorycznie karanym przez Króla Alfreda na odosobnienie. W praktyce, z uwagi na współdzielenie forum oraz niezależność obu państw w swoich jego częściach, ukaranie Flisa w Dreamlandzie wiązało się z jego faktyczną zsyłką do Elderlandu, w którym również żwawo sobie poczynał. Skłoniło to władze naszego kraju do przyjęcia ustawy o potworach, złowienia i egzekucji Flisa (mówił o tym artykuł Królestwo wzmacnia bezpieczeństwo wewnętrzne). Rozwiązanie tego problemu u nas nie sprawiło jednak, że przestała być nam dorabiana gęba państwa reklamowanego twarzą Pawła Zanika. O naszym wizerunku decydowało bowiem wspólne forum z Dreamlandem, który nie tylko przez 2 lata nie poradził sobie z Pawłem Zanikiem, ale częstokroć sam jest wylęgarnią tylko nieco mniej destrukcyjnych trollów.

Sprawa Adamusa Flisa i tak była tylko małym piwem w relacjach dreamlandzko-elderlandzkich. Abdykacja Króla Alfreda, który nie wskazał swojego następcy, sprawiła, że władzę nad forum posiedli zwolennicy brutalnego podporządkowania Królestwa Elderlandu władzy w Ekorre. Jak wiadomo, dla potwierdzenia usunięcia Króla Alfreda w naszym kraju został przeprowadzony proces detronizacji. W trakcie jego trwania Regent Królestwa Dreamlandu Conrad Darosareier-Stattoerr i Premier Rządu Dreamlandu Torkan Ingawaar dokonali próby zamachu stanu w Królestwie Elderlandu. Ich czyny były możliwe tylko i wyłącznie z racji pozostawania Królestwa Elderlandu na forum dreamlandzkim. Sojusznik rzucił się na Elderland niczym najgorszy wróg i chciał sprowadzić Królestwo do rangi dreamlandzkiej prowincji. To się nie udało, ale dało do myślenia – jeśli sojusz dreamlandzko-elderlandzki ma przetrwać to państwa te potrzebują przebywania w separacji informatycznej, aby nie dochodziło do podobnych prób nadużyć.

Dodatkowymi argumentami za rozstaniem są jeszcze chociażby: ograniczony wpływ na wygląd forum dyskusyjnego; eksponowanie forum elderlnadzkiego w sposób identyczny do dreamlandzkich prowincji, co rodzi skojarzenia o podległej roli Elderlandu wobec Dreamlandu, choć to wierutna bzdura; brak swobody prowadzenia zarządu nad forum dyskusyjnym z racji jego obsługi przez dreamlandzkie Królewskie Służby Informatyczne oraz brak własnych administratorów. Do tego pod koniec zeszłego roku liczba różnic rosła także w przestrzeni politycznej, kiedy Dreamlandczycy starali się wymusić na Elderlandzie zerwanie rozmów z IV Rzeszą Niemiecką z racji goszczenia na ich forum, na którym przedstawiciele i symbole tejże się pojawiały.

Przyszłość na osobnym forum

Królestwo Elderlandu, chcąc rządzić się po swojemu, bez obaw o zamachy stanu, zsyłki kryminalistów czy szantaże polityczne, musi przejść na osobne forum, za które w pełni będzie ponosić odpowiedzialność. Być może zostanie to okupione zmniejszoną aktywnością i uwagą, jednak czy dotychczas tak nie było? Osoby nie zainteresowane Królestwem Elderlandu i tak się w nim nie udzielały. Czy osobne forum miałoby to jakoś drastycznie zmienić? Należy w to wątpić, gdyż nasza ojczyzna zawsze była państwem zaliczanym do tych małych i średnich państw wirtualnych. Życie Królestwa Elderlandu na własnym forum dyskusyjnym pod względem tempa i liczb wyrażających jego aktywność, wiele się nie zmieni, jednak sama zmiana forum pociąga za sobą konieczność dokończenia wielu spraw wlokących się właśnie przez to, że większy i starszy brat zabierał naszą uwagę. Ponadto, kolejny etap naszej historii, którą rozpoczniemy w nowym dobranym pod nasz klimat i nasze zachcianki miejscu, będzie wymagał istotnego zaangażowania wszystkich obywateli. Wierzę, że na nowe forum podąży większość dotychczasowych poddanych Jej Królewskiej Mości, oraz, że pojawią się zupełnie nowi, którzy być może nie chcieli współistnieć w miejscu zdominowanym przez Dreamlandczyków i ich nieustanne walki. Natomiast same relacje z Królestwem Dreamlandu mają szansę się oczyścić i znormalizować, a oba kraje zacząć mocniej traktować się po partnersku. Z całą pewnością odbędzie się to z pożytkiem dla stabilności i rozwoju Wspólnoty Korony Ebruzów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *