Królestwo wzmacnia bezpieczeństwo wewnętrzne

Foto: prawdopodobny wygląd Adamusa Flisa

Wspólnota Korony Ebruzów od czasu Króla Edwarda (panował 2015-2017), kiedy to znacząco wzrosła liczba ludności i aktywność w obu królestwach pod jego panowaniem, musi zmagać się z większymi niż wcześniej zagrożeniami. Do silnych centrów zmierzają bowiem nie tylko ludzie prawi, ale także ci z marginesu społecznego, którego nie chcą opuścić. Królestwo Dreamlandu, będące liberalną demokracją, coraz słabiej radzi sobie z społecznym zdziczeniem, na które istnieje przyzwolenie części tamtejszych elit. Nasze państwo stojąc w cieniu swojego starszego brata na szczęście nie jest głównym celem migracji mikronacyjnych zwyrodnialców i potworów, jednakże współdzieląc forum z Dreamlandem musi liczyć się z tym, że dostanie od nich rykoszetem. Obserwacja sytuacji w Królestwie Dreamlandu pozwala także uczyć się na cudzych błędach i zawczasu opracowywać środki zaradcze, aby odnoszone obrażenia były jak najmniejsze.

Kiedy więc Paweł Zanik jako Adamus Flis przypuścił kolejny szturm na najstarszą polską mikronację, jego poczynania mogły odbić się niekorzystnie również na Elderlandzie. W końcu to nastąpiło, gdy został sztucznie zepchnięty przez dreamlandzkie władze do elderlandzkich działów forum, gdzie skoncentrował swoją destrukcyjną aktywność w międzyczasie odbywania kary „odosobnienia”, jaką mu systematycznie, acz nieskutecznie wymierza nasz nowy Król Alfred. Najbliższe otoczenie naszego Królestwa spowodowało, że za kwestie bezpieczeństwa wewnętrznego i spokoju elderlandzkich mieszkańców trzeba było zająć się szybciej niż każdy mógł planować.

Pierwszym krokiem mającym na celu zabezpieczyć Królestwo przed rozbojami, napaściami na mieszkańców, wściekłą, ślepą i nieuzasadnioną agresją było ogłoszenie przez Króla edyktu o państwowym forum dyskusyjnym, co miało miejsce w kwietniu. Akt ten częściowo czerpie wzorce z Dreamlandu, gdzie jak wiadomo jego odpowiednik nie działa tak jak powinien, a teraz dzięki przesiąknięciu tamtejszego Parlamentu przez idee lewackie został całkowicie zliberalizowany, w związku z czym już wkrótce Dreamland będzie masakrowany od środka przez ludzi robiących bardzo zły użytek z języka. Tak więc i nasze prawo pokrewne tamtemu okazało się niewystarczające dla karania jednostek, które ani myślą o poprawie swoich zachowań i postaw. Zgodnie więc z maksymą potrzeba matką wynalazków, z chęcią urozmaicenia prawym mieszkańcom Królestwa zabawy w mitycznym Elderlandzie oraz w związku z legendami o potworach zrodził się pomysł walki z nimi w sposób narracyjny i skuteczny.

Tak powstał projekt ustawy o potworach, którą przyjęła dzisiaj jednogłośnie Rada Koronna. Ustawa wyraźnie poprawia bezpieczeństwo wewnętrzne obywateli i mieszkańców. Przewiduje ona, że na podstawie czterech kryteriów będzie można uznać dane stworzenie za potwora, a następnie zorganizować na nie łowy i wyznaczyć nagrodę dla łowcy, który jako pierwszy złowi potwora. Za swoją dzielność i dokonania będzie mógł otrzymać nagrodę, a po schwytaniu potwora Majordom Koronny przeprowadzi jego publiczną egzekucję – ku uciesze społeczeństwa z zaprowadzania spokoju i ku przestrodze dla innych stworzeń, którym nie powinno nawet przechodzić przez myśl, by napadać na Królestwo Elderlandu i jego mieszkańców. Dzięki temu rozwiązaniu nasza ojczyzna staje się ostoją porządku publicznego, w której prawym ludziom żadna krzywda się nie stanie. Niestety rozwiązanie powyższe nie zapewnia pełnej ochrony z racji współdzielenia forum dyskusyjnego z liberalizującym się ciągle Dreamlandem, w którym potwory mają te same prawa co ludzie. Powodować to będzie, że osoby pokroju Adamusa Flisa (których się jednak nie spodziewamy z racji istnienia tylko jednego takiego egzemplarza) będą mogły szykanować, nękać i obrażać osoby mieszkające w Elderlandzie, przebywając o jeden dział dalej, ale już w Dreamlandzie. Powinno to dawać nam również powody do poważnego zastanowienia się nad kwestią współdzielenia forum z Dreamlandem, gdyż w najbliższym czasie nic nie wskazuje na to, aby w obu państwach WKE zaczęła obowiązywać kompatybilna i pełna ochrona przed potworami. Póki co trzeba cieszyć się z pierwszego kroku w tym słusznym kierunku.

2 thoughts on “Królestwo wzmacnia bezpieczeństwo wewnętrzne”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *